20 września nasze przedszkolaki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowały już od rana. Rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które wykorzystaliśmy się później do wspólnej zabawy. Tego dnia, dzieci przyszły ubrane w kolorach grup: Jabłuszka na czerwono, marchewki na pomarańczowo a jagódki na filetowo. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w zabawach integrujących grupę, a także uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z zadaniami zręcznościowymi, które pięknie wykonały. Każdy przedszkolak otrzymał medal super przedszkolaka. Radość, śmiech i głośne skandowanie przedszkolaków dało się usłyszeć w trakcie kolorowego korowodu z symbolami grup. Natomiast pani dyrektor Monika Bagińska odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta. Zgodnie z nowymi zarządzeniami dotyczącymi zdrowego odżywiania, dzieci wykonały tego dnia zdrowe i pyszne owocowe szaszłyki.

20 września był dniem pełnym wrażeń, ponieważ odwiedził nas również reprezentant Policji. Celem spotkania było zaprezentowanie przedszkolakom wiedzy dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, w ramach programu profilaktycznego o bezpieczeństwie. Na pierwszym spotkaniu pan Policjant opowiedział dzieciom o zasadach poruszania się po drogach, jak również odpowiadał śpiewająco na wszystkie pytania. Policjant sprawdził znajomość i prawidłowość udzielanych przez dzieci odpowiedzi dotyczących numerów alarmowych. Czekamy na kolejną wizytę.